Obsługa aplikacji Lex

Opis usługi

Lex Omega jest to system informacji prawnej zapewniający użytkownikowi dostęp do aktów prawnych publikowanych zarówno w Dz. U. i M.P., tekstów aktów prawnych z dzienników resortowych jak i do tekstów aktów prawa miejscowego, a nawet samych projektów ustaw. LEX Omega to również orzeczenia publikowane w takich zbiorach jak: OSNP, OSNC, OSNKW, ONSA, ONSAiWSA, OTK, zbiorach z orzecznictwem podatkowym, administracyjnym i inne. Program dysponuje obszerną bibliografią prawniczą zawierającą metryki publikacji zamieszczonych w 52 czasopismach prawniczych, egzemplarzach książkowych oraz Polską Bibliografię PAN z zapisami bibliograficznymi z lat 1976-2010 przygotowanymi przez specjalistów z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

OD 2017 rok zapewniony jest  dostęp do Systemu Informacji Prawnej „Lex” dla wszystkich pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej.

Jak korzystać?

Aby skorzystać z zasobów LEX Omega Akademia wystarczy, z komputera podłączonego do Uczelnianej Sieci Komputerowej, wejść na stronę internetową:

http://www.ip.lex.pl

i kliknąć na banner z napisem „LEX | Twoje idealne miejsce pracy”.

Na terenie PŁ do pracy wystarczy samo podłączenie do sieci uczelnianej. Aby móc skorzystać z Lexa poza terenem PŁ konieczne jest zestawienie połączenia VPN. Informacje o tej usłudze dostępne są pod adresem http://ck.p.lodz.pl/uslugi/openvpn. O możliwość skorzystania z VPN można także zapytać mailowo nasz BOK pod adresem: bok@p.lodz.pl

Opis techniczny

System Lex działa na serwerach producenta (firmy Wolters Kluwer). Infrastruktura sieciowa UCI i PŁ jest potrzebna tylko do podłączenie się do niego przez przegłądarkę oraz rozpoznania nas jako osoby upranione - pracowników, doktorantów lub studentów PŁ.

Korzyści i zalety

Program umożliwia błyskawiczne wyszukiwanie informacji prawnych, posiada intuicyjny w użyciu interfejs oraz dużą bazę orzeczeń i obszerną bibliografię prawniczą.

"Lex" jest wartościowym narzędziem dostępnym dla każdej osoby pracującej lub uczącej się w PŁ.

Kontakt

„Biuro Obsługi Klienta” Uczelniane Centrum Informatyczne ul. Wólczańska 175, budynek A5, obok budynku Chemii Spożywczej. E-mail: bok@p.lodz.pl, tel: 2899 (z uczelni).